Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

05.02.2010 Budowa nowej linii tramwajowej – kolejne ograniczenia w ruchu

Już od poniedziałku, 8 lutego od wczesnych godzin porannych pojawią się kolejne ograniczenia w ruchu związane z budową nowej linii tramwajowej łączącej rondo Grzegórzeckie z ul. Golikówka. 

Utrudnienia w ruchu pojawią się na ul. G. Herlinga Grudzińskiego i Klimeckiego. Na tych ulicach ruch zostanie ograniczony do jednego pasa w każdym kierunku. Zwężenie będzie miało różną długość w zależności od kierunku jazdy. W kierunku ul. Nowohuckiej zwężenie będzie wprowadzone na odcinku od ronda Grzegórzeckiego do ul. Dekerta. W przeciwnym kierunku ograniczenie zostanie wprowadzone od ul. Nowohuckiej do ronda Grzegórzeckiego.

Przypomnijmy, że już od czwartku zostały wprowadzone ograniczenia na ul. Lipskiej. Od skrzyżowania ul. Lipskiej z Saską do ul. Myśliwskiej ruch został ograniczony do jednego pasa jezdni.

Warto podkreślić, że mimo tych ograniczeń na wszystkich skrzyżowaniach w rejonie ul. Lipskiej można przejeżdżać bez zmian w każdym kierunku. Nie zmieniły się również trasy autobusów komunikacji miejskiej kursującej w tym rejonie miasta.

Kolejne utrudnienia w ruchu pojawią się w drugiej połowie lutego, kiedy rozpocznie się rozbudowa skrzyżowania i budowa estakady wzdłuż ul. Nowohuckiej i al. Powstańców Wielkopolskich.  Konieczne wtedy będzie zwężenie ul. Nowohuckiej do jednego pasa w obu kierunkach w rejonie budowy.

Budowa nowej linii tramwajowej jest elementem unijnego projektu. Nowa trasa będzie miała długość 4,2 km. Będzie prowadziła od ronda Grzegórzeckiego, przez most Kotlarski, ul. Herlinga-Grudzińskiego, Klimeckiego a następnie przez budowaną równolegle z torowiskiem ul. Kuklińskiego do ul. Lipskiej i Golikówki. Tam zostanie wybudowana pętla tramwajowa wraz z terminalem autobusowym. Na trasie nowej linii pojawi się pięć przystanków w każdym kierunku. Linia na całej długości będzie biegła wydzielonym torowiskiem.

Z budową nowej linii tramwajowej wiąże się zakup 24 niskopodłogowych tramwajów z klimatyzacją o długości minimum 31 metrów. Szacunkowy koszt ich zakupu to 210 mln zł (netto).

Połowa środków na realizację inwestycji będzie pochodzić z unijnych funduszy, natomiast druga połowa zostanie uzyskana z kredytu jaki MPK S.A. zaciągnie w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju oraz w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

Termin zakończenia inwestycji wynosi 15 miesięcy od podpisania umowy (umowa została podpisana 20 stycznia 2010 roku).

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS