Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

08.06.2009 KKM znów najlepszym projektem unijnym

Krakowska Karta Miejska jest głównym bohaterem scenariusza spektaklu, który zwyciężył w konkursie „ZPORRE zmiany w Małopolsce”, zorganizowanym przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy mieli w najciekawszy sposób przedstawić wpływ inwestycji powstałych w ramach unijnego programu Zintegrowany Program Operacyjnego Rozwoju Regionalnego na rozwój Małopolski. Konkurs zorganizowany został z okazji 5. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Najciekawszą pracę spośród 29, które otrzymał Urząd Wojewódzki, napisała Olga Gdula uczennica V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego w Krakowie. W formie scenariusza spektaklu przedstawiła ona wszystkie zalety Krakowskiej Karty Miejskiej.

Jak przyznała zwyciężczyni konkursu, karta miejska zwróciła jej uwagę, kiedy zniknęły kolejki sprzed Punktu Sprzedaży Biletów Okresowych przy ul. Podwale.

- Dzięki Krakowskiej Karcie Miejskiej można łatwiej i szybciej kupić bilet. Nie trzeba stać w kolejkach, tak jak to było do tej pory. Postanowiłam więc, że do konkursu przygotuję pracę, której głównym bohaterem będzie właśnie KKM – wyjaśnia laureatka Olga Gdula.

Za pierwsze miejsce w konkursie otrzymała od wojewody małopolskiego bilet do Brukseli, gdzie zwiedzi m.in. Parlament Europejski. Nagrodę otrzymała także od Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie. Jest nią bilet półroczny na przejazdy wszystkimi liniami miejskimi w Krakowie.

To kolejny konkurs związany z projektami unijnymi, w którym zostaje wyróżniona Krakowska Karta Miejska. Wcześniej KKM zajęła trzecie miejsce w konkursie „Małopolski lider ZPORR”.

W ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006 (ZPORR) w województwie małopolskim zostało podpisanych blisko 700 umów o dofinansowanie projektów. Wartość przyznanego dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) oraz Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) wynosi 858 mln zł. Do tej pory wypłacono ponad 717 mln zł.

System KKM składa się z 60 automatów, 300 tys. kart i 80 czytników do ich kontroli. Wartość całego projektu wyniosła 7,5 mln zł netto z czego 75 proc. środków pochodziło z funduszu unijnego a pozostałe 25 proc. zapłaciło MPK S.A. w Krakowie.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS