Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

14.04.2009 Trzy znane głosy w tramwajach

Przez kilka najbliższych tygodni w krakowskich tramwajach pasażerowie będą słyszeć głosy aż trzech znanych krakowskich artystów: Anny Dymnej, Krzysztofa Globisza i Grzegorza Turnaua. Do tej pory ta znana trójka zapowiadała przystanki oddzielnie. Najpierw, ponad rok temu, można było usłyszeć Annę Dymną, następnie przez kilka miesięcy pasażerom samodzielnie podpowiadał gdzie wysiąść Grzegorz Turnau a w końcu Krzysztof Globisz. Obecnie wszystkie głosy pojawią się w tramwajach jednocześnie. Pasażerowie podróżujący tramwajami m.in. na linii nr 50, 51 czy 8 w co trzecim tramwaju usłyszą inny głos.

W związku z tym, że ciągle wzrasta liczba wagonów, w których funkcjonuje głosowe zapowiadanie przystanków, obecnie krakowianie i turyści znanych artystów usłyszą w 32 tramwajach. To o 8 wagonów więcej niż jeszcze kilka miesięcy temu. A plany Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie przywidują, że pojazdów z taką informacją dla pasażerów będzie coraz więcej.

Ta informacja na pewno ucieszy osoby niewidome i słabowidzące, bo to przede wszystkim z myślą o nich krakowski przewoźnik wprowadził głosowe zapowiadanie w tramwajach.

Przypomnijmy, że znanych i lubianych krakowskich artystów na nagrania nazw przystanków zaprosili wspólnie Dziennik Polski, Radio Kraków i MPK S.A. w Krakowie. 

Uwagi dotyczące zapowiadania przystanków przez znane osoby można wysyłać na adres mgancar@mpk.krakow.pl

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS