Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

31.03.2009 Hybrydowy autobus w Krakowie

We wtorek, 31 marca krakowianie po raz pierwszy w historii mieli okazję podróżować autobusem hybrydowym. Ten ekologiczny pojazd kursował od ok. 15.00 na linii 179. Pasażerowie, którzy nie zdążyli jeszcze sprawdzić jak podróżuje się autobusem hybrydowym, będą mieli okazję zrobić to do końca tygodnia. W srodę 1 kwietnia będzie on również kursował na linii 179, w czwartek i piątek zostanie skierowany na linię 164 a w sobotę i niedzielę na linię 114.

Autobus hybrydowy, który testuje w tym tygodniu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie wyprodukował Solaris. Jest to pojazd 18-metrowy i jednocześnie może przewieźć nawet do 160 osób. Dzięki hybrydowemu silnikowi, który składa się z napędu spalinowego i elektrycznego jest to pojazd bardzo przyjazny dla środowiska i jednocześnie tańszy w eksploatacji.

Pasażerowie, którzy do niego wsiądą na pewną zauważą, że podróżują cichszym niż zazwyczaj autobusem.

MPK S.A. w Krakowie już od dawna stara się, aby eksploatowany tabor autobusowy był jak najbardziej przyjazny dla środowiska i pasażerów. Efektem prowadzonej przez przedsiębiorstwo polityki jest zakup tylko takich autobusów, które spełniają najwyższe unijne normy związane z ochroną środowiska. Oprócz tego MPK S.A. jest również zainteresowane nowoczesnymi rozwiązaniami, które stosują producenci autobusów. Stąd obecne testy autobusu hybrydowego. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku krakowski przewoźnik testował autobus napędzany alkoholem etylowym a w 2006 roku zakupił 5 autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS