Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

27.03.2009 MPK S.A. testuje autobus

Krakowski przewoźnik przez najbliższy tydzień będzie testował autobus SanCity. Pasażerowie będą więc mieli okazję sprawdzić jak podróżuje się w takim pojeździe. Autobus w sobotę, 28 marca wyjeździe na linię 110, a w niedzielę na linię 182. W dni powszednie będzie natomiast obsługiwał linie 122, 207, 250 i 252.

Jest to o tyle ważne, że właśnie tego rodzaju autobusy MPK S.A. w Krakowie zamierza kupić. Obecnie trwa jeszcze postępowanie przetargowe na zakup siedmiu autobusów SanCity.  Jeżeli okaże się, że przysłana oferta jest prawidłowa to za kilka miesięcy pojawią się one na krakowskich ulicach.

Pojazdy mają 8,5 metra długości i mogą przewieźć jednocześnie do 60 pasażerów. Są to pojazdy niskopodłogowe. Wewnątrz nich będą zamontowane kamery oraz kasowniki z czytnikami Krakowskiej Karty Miejskiej. Kosz jednego takiego autobusu to prawie 590 tys. zł netto.

MPK S.A. w Krakowie posiada już pojazdy bardzo podobne do tych zamówionych w ostatnim przetargu. Są to Jelcze 083, które krakowski przewoźnik kupił jeszcze w ubiegłym roku. Jest ich pięć.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS