Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

26.03.2009 MPK S.A. kupuje nowe autobusy

W przetargu na zakup 7 autobusów o długości 8,5 metra do siedziby MPK S.A. w Krakowie wpłynęła tylko jedna oferta. Przysłały ją Polskie Autobusy. Obecnie trwa weryfikacja oferty tego producenta i sprawdzanie czy spełnia ona wszystkie wymogi prawne. Jeżeli okaże się , że jest ona prawidłowa to za kilka miesięcy na krakowskich ulicach pojawi się 7 nowych pojazdów. Zamówione autobusy noszą nazwę SanCity. Mają 8,5 metra długości i mogą przewieźć jednocześnie do 60 pasażerów. Są to pojazdy niskopodłogowe. Wewnątrz nich będą zamontowane kamery oraz kasowniki z czytnikami Krakowskiej Karty Miejskiej. Kosz jednego takiego autobusu to prawie 590 tys. zł netto.

MPK S.A. w Krakowie posiada już pojazdy bardzo podobne do tych zamówionych w ostatnim przetargu. Są to Jelcze 083, które krakowski przewoźnik kupił jeszcze w ubiegłym roku. Jest ich pięć.

Zanim zakończy się postępowanie przetargowe na zakup 7 nowych autobusów, jeden tego typu pojazd pojawi się w Krakowie na testach. Pasażerowie będą mieli możliwość sprawdzić jak się nim podróżuje już za kilka dni.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS