Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

26.03.2009 Jak usuwać skutki katastrofy drogowej?

Wywrócony autobus w wyniku zderzenia z ciężarówką i wielu ciężko rannych pasażerów – z taką sytuacja musiały sobie poradzić w środę, 25 marca krakowskie służby ratownicze. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które odbyły się na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie. Pokaz obejmował prezentację działań ratowniczych oraz likwidacji skutków wypadku drogowego z udziałem autobusu, samochodu ciężarowego i samochodów osobowych. W akcji ratowniczej brały udział jednostki straży pożarnej, policja drogowa i ratownicy medyczni.

Dzięki symulacji wypadku z udziałem autobusu jednostki ratownicze miały niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. Jednocześnie przez tego rodzaju ćwiczenia wszystkie służby nabywają doświadczenie, które na pewno przyda się w przypadku prawdziwego zagrożenia i prawdziwego wypadku.

Pokaz poprzedził cykl wykładów w ramach seminarium  „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego – wybrane zagadnienia usuwania skutków katastrof drogowych z udziałem pojazdów ciężkich i autobusu”. Dotyczyły one m.in. stanu bezpieczeństwa na polskich i krakowskich drogach oraz działań ratowniczych podczas wypadków.

Organizatorami pokazu byli: Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej, Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie oraz MPK S.A. w Krakowie.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS