Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

24.03.2009 Odkorkuj Klimat Krakowa – wyślij eko-samochodzik

Gdyby pasażerowie tylko z jednego tramwaju przesiedli się do samochodów osobowych, to na krakowskich ulicach automatycznie pojawiłoby się nawet 200 aut więcej, które ustawione w linii prostej tworzyłyby korek o długości prawie 1 kilometra. Łatwo można sobie wyobrazić, co stało by się z komunikacją w mieście, gdyby nie chodziło o jeden tramwaj ale kilkanaście. Skutki takiej sytuacji byłyby katastrofalne nie tylko dla krakowskich kierowców, którzy długie godziny spędzaliby w korkach. Więcej spalin to większe zanieczyszczenie środowiska. Kraków już teraz ma jeden z najwyższych w Polsce wskaźników zanieczyszczenia powietrza. Dlatego w tym mieście tak ważną sprawą jest prowadzenie polityki transportowej, która zachęcałaby mieszkańców do przesiadania się z samochodów osobowych do tramwajów i autobusów.

W trosce o klimat zapraszamy do wspólnej akcji Odkorkuj Klimat organizowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie i portal społecznościowy zWidzenia.pl, której celem jest zmniejszenie ulicznych korków i ograniczenie emisji spalin w Krakowie.

Akcja polega na przesłaniu do znajomych, którzy posiadają samochód osobowy specjalnego graficznego apelu z prośbą o częstsze podróżowanie krakowskimi autobusami i tramwajami.

Mechanizm umieszczony na stronie OdkorkujKlimat.pl zachęca do podania wyłącznie pseudonimu zaprzyjaźnionego kierowcy i dokonania śmiesznego wpisu do jego wirtualnej tablicy rejestracyjnej. Wysyłając zabawnego e-maila do zaprzyjaźnionego posiadacza samochodu osobowego chcemy zachęcić go do częstszego podróżowania z MPK S.A. w Krakowie.

Zabawny ekologiczny apel wyświetlany jest w ruszającej się chmurze dymu spalin. Zapraszamy do zabawy i do podróży krakowskimi tramwajami i autobusami.

Odkorkuj Klimat: kliknij www.odkorkujklimat.pl

 

                                                                            

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS