Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

16.09.2008 Otwarta Zajezdnia w Podgórzu, zabytkowy San na Małym Rynku

17 września 2008 (środa) pasażerów czeka moc atrakcji. Już od 10 rano wszyscy zainteresowani będą mogli zwiedzać Zajezdnię Tramwajową w Podgórzu. Wejście na zajezdnię będzie o pełnych godzinach aż do godziny 15. W tym czasie wszyscy, którzy przyjdą zostaną oprowadzeni po terenie Zajezdni, usłyszą ciekawe zdarzenia z historii krakowskich tramwajów oraz zobaczą kilka zabytkowych tramwajów. Dodatkową atrakcją będzie możliwość „jazdy” symulatorem NGT6. Ci, którzy do niego wsiądą będą mogli poczuć się jak prawdziwi motorniczowie. O symulatorze będzie opowiadał jego konstruktor Pan Maciej Górowski.

 

To nie jedyna tego dnia atrakcja, jaką dla swoich pasażerów przygotowało MPK S.A. Od 11.00 do 16.00 na Małym Rynku będzie można oglądać najstarszy, jeżdżący w Polsce autobus - San H01. Jest to ten sam autobus, który zagrał w kilku scenach najnowszego filmu Andrzeja Wajdy „Tatarak”. Obok autobusu będzie stoisko MPK S.A., na którym zainteresowani będą mogli się dowiedzieć kiedy autobus został wyprodukowanym, ile waży i ilu może przewieźć pasażerów. Będzie tam można także kupić książkę o historii krakowskich autobusów.

Otwarta Zajezdnia w Podgórzu oraz prezentacja Sana H01 na Małym Rynku są częścią Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który w Krakowie trwa od 16 do 22 września.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS