Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

25.02.2008 Bądź życzliwy – ustąp miejsca!

undefinedAkcja Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i miejskiej gazety „Echo Miasta”, której celem jest promocja uprzejmości i kultury wśród pasażerów trwa już ponad dwa tygodnie. W tym czasie doczekała się ona licznych komentarzy wśród pasażerów i dziennikarzy. Jedno można powiedzieć na pewno - akcja wzbudziła olbrzymie emocje. Inicjatywa MPK i "Echa Miasta" spotkała się z licznymi komentarzami zarówno wśród pasażerów jak i wśród dziennikarzy. Z opinii jakie wysłali do nas krakowianie wynika, że akcja promująca życzliwość jest jak najbardziej potrzebna.

Przypomnijmy. Na 101 monitorach w 53 autobusach kursujących na najpopularniejszych liniach, od soboty 26 stycznia są wyświetlane krótkie historie w formie komiksu zachęcające do ustępowania miejsca w tramwajach i autobusach osobom starszym. Ale nie tylko. Również matkom z małymi dziećmi na rękach oraz niepełnosprawnym. Nawet najnowocześniejszy tramwaj czy autobus nie sprawi, że takie osoby będą zadowolone z podróży, jeżeli zabraknie dla nich miejsca siedzącego. Stąd apel przede wszystkim do ludzi młodych i zdrowych, aby podczas podróży miejskim transportem zauważali oni starsze osoby i starali się im ustępować miejsca.

MPK w Krakowie od wielu lat realizuje inwestycje, które zwiększają komfort przejazdu pasażerom. Mamy nadzieję, że akcja „Bądź życzliwy” sprawi, że krakowianom, a przede wszystkim osobom starszym, matkom z małymi dziećmi oraz osobom niepełnosprawnym będzie się jeszcze wygodniej podróżowało naszymi tramwajami i autobusami.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS